לשכור שרת באינטרנט

טיפים לבחירת חברת אחסון אתרים איכותית

אם אתם בעלים של אתר אינטרנט, אחד הדברים הכי חשובים שאתם צריכים לדאוג להם הוא כל הנושא של השכרת שרת או בחירת חברת אחסון איכותית שתספק לכם מענה על כל הצרכים של האתר. בדרך כלל כאשר אנו מעוניינים לבנות אתר אינטרנט זה אומר שאנחנו צריכים לשכור שרת, אלא אם כן אנחנו בונים את האתר שלנו על מערכת ששייכת לחברה מסוימת ואז יכולים להיעזר בשירותי החברה. למעשה, אחד המאפיינים הכי חשובים בתהליכי קידום אורגני, מה שנקרא גם SEO הוא רמת המהירות של האתר. גולש שייכנס לאתר ויגלה שהוא נתקע, לא עולה, איטי, לא יחכה יותר מ-2 שניות כדי לעבור לאתר הבא. ככל שהאתר יהיה מהיר יותר, כך חווית הגלישה של הגולש תהיה טובה יותר ואי אפשר להתווכח על זה.

 

לשכור שרת - כמה זה חשוב?

מאוד חשוב ואפילו קריטי. למעשה, אחסון אתרים ברשת האינטרנט היא סופר קריטית והבחירה של האתר שלנו יכולה להשפיע על רמת ההצלחה והפופולאריות של האתר. לכן, כשאנחנו בוחרים על איזה שרת האתר שלנו יאחוסן, אנחנו לא רוצים לחסוך זמן או כסף אלא להשקיע בבחירה מקצועית ונכונה. בסופו של דבר כל אתר שקם ולא משנה אם מדובר בחנות וירטואלית, אתר תדמית או בלוג המטרה שלו היא להביא אלינו כמה שיותר גולשים.

 

הדבר הופך חשוב יותר כאשר מדובר על אתר שאמור להשפיע על אחוז ההכנסות שלכם. לגולשים אין את הסבלנות להיכנס לאתר אינטרנט ולחכות שהוא יעלה. כאמור, הוא פשוט יעבור הלאה וסביר להניח שההלאה הזה יהיה המתחרים שלכם. כשמדובר באתרי מובייל או אתרים רספונסיביים, החישבות של שכירת שרת עולה פי כמה, שכן הגלישה באתרים הללו נעשית דרך חברות התקשורת ולא תמיד באמצעות WIFI  ולכן המהירות הרבה פעמים נפגעת.

 

3 חברות אחסון ששווה להכיר

ובכן יש שלוש חברות אחסון מאוד איכותיות ששווה לכם גם להכיר אותן וגם לבדוק את האופציה להשכיר שרת דרכן. הראשונה נקראית יופרס, השניה Jetserver והשלישית Easy Blog Network שמתאימה בעיקר למקדמי אתרים. החברות הללו מתאימות גם לבעלי אתרים בארץ וגם לכאלה שיש להם אתרים בחו“ל. בין אם יש לכם אתר אחד בודד שהמטרה שלו להציג את העסק שלכם בצורה הטובה ביותר ובין אם יש לכם כמה אתרים שהמטרה שלהם ליצור מערכת קידום אורגני שלמה, החברות הללו יכולות בהחלט לתת לכם מענה מלא ואיכותי.

 

לשכור שרת בחברת אחסון חינמית - כן או לא?

כמו שכבר ציינו, יש חשיבות מאוד גדולה לבחירת חברת אחסון וכמו שאתם בטח יודעים שכאשר אנחנו בוחרים בשירות חינמי, יש לזה איזשהוא מחיר. התמיכה בשרת חינמי היא מאוד איטית. בנוסף, רוב החברות שמעניקות שירותי אחסון חינמיים מוציאות פרסומות בלי סוף ועל זה הן מרוויחות בעצם ואתם לא יכולים להסיר את הפרסומות הללו, אלא אם כן השירות יהפוך להיות בתשלום. מתי כן אפשר לשכור שרת חינמי? כאשר מדובר בסוג של בלוג או אתר לצורך תחביב ולא כאשר מדובר באתר מקצועי שהמטרה שלו היא לייצר הכנסה. 

 

לשכור שרת - איך עושים את זה נכון?

ובכן, כאשר מתכננים לשכור שרת יש כמה שלבים חשובים שכדאי לשים אליהם לב. הדבר הראשון שכדאי להתייחס אליו הוא מיהו קהל היעד שלנו. עליכם להבין קודם כל האם אתם פונים לקהל יעד כאן בישראל, האם מדובר בקהל יעד שנמצא בכלל בחו“ל או בשילוב של השניים.

 

האמת היא שכל מי שמחפש לשכור שרת שמע שרתי ענק בחו“ל המספקים שרתי אחסון בלתי מוגבלים ויחסית בזול. גם בישראל ממוקמים מספר שרתים.

 

שימו לב לנתונים כמו כמות הגולשים שצפויים להגיע לאתר בבת אחת, כמות תיבות הדואר האלקטרוני לה אתם זקוקים, נפח אחסון האתר, שפות התוכנה של האתר, בעלות האחסון וכדומה. בנוסף, כאשר אנחנו מתכננים לשכור שרת אנחנו צריכים לשים לב באיזו חברה אנחנו רוצים לבחור. האם מדובר בחברת אחסון הקיימת כאן בישראל, האם אנחנו מעוניינים בחברה שפועלת בחו“ל או אולי שווה לנו לחשוב על אחסון חינמי. היתרון המרכזי של השכרת שרת דרך חברה ישראלית הוא שהשירותים שתקבלו יהיו כנראה לרוב מהירים יותר והשפה היא עברית, אז קל יותר גם לתקשר. בנוסף, ברוב המקרים כששוכרים שרת מחברה ישראלית זה גם מקצר את זמן הטעינה.

 

הבעייתיות עם לשכור שרת דרך חברה ישראלית הוא בכך שהגלישה יכולה להיות יחסית איטית משום שיש המון חברות שמכניסות הרבה אתרים על שרתים שלא מתאימים למטרה הזו. ברוב המקרים לשכור שרת בארץ, פחות יתאים לאתרים מחו“ל אבל שוב זה משהו שחייבים לבדוק אותו וזה לא מוחלט. מבחינת עלות המחירים, לרוב לשכור שרת בחברות הפועלות בישראל יהיה זול בהשוואה לארצות הברית או לחברות הפועלות באירופה. היתרונות המרכזיים של השכרת שרת דרך חברת אחסון אתרים הפועלת בחו“ל הם בכך שאנחנו נקבל חבילה מצוינת במחיר מעולה. זה מתאים למי שיש כמה אתרים ומחפש מחיר אטרקטיבי לאחסן את כולם. 

 

יחד עם זאת, העניין עם המחיר של השכרת שירותי אחסון בחו“ל הוא מעט טריקי. אחסון בסיסי באיכות נמוכה בהחלט ניתן למצוא בעלות יותר נמוכה בצורה משמעותית בהשוואה לישראל. לעומת זאת, לאחסון ברמה גבוהה המספק מגוון רחב של שירותים נלווים כמו למשל הגנה מפני וירוסים, תוספים בחינם, תמיכה טכנית ועוד המחירים בין הארץ לבין חו“ל מאוד דומים ואולי אפילו תוכלו לחסוך כמה עשרות שקלים אם תבחרו דווקא בחברה ישראלית.

 

 

לשכור שרת - המהירות שבה האתר שלנו יעלה

אחד הקריטריונים הכי חשובים שאתם חייבים לבדוק כאשר אתם בוחרים חברה לאחסון אתרים היא מהירות העלייה של האתר שלכם. זה סופר חשוב וכבר דיברנו על זה קודם לכן. המהירות מושפעת מכל מיני נתונים כמו למשל גודל הדף, העומס שיש על אותו שרת, קידוד ועוד. לא הרבה אנשים יודעים שהגלישה ברשת האינטרנט מושפעת ממרחק פיזי. לכן, אם השרת שלכם ממוקם בארצות הברית, אבל הגולשים שלכם נמצאים כאן בישראל, האתר יזוז הרבה יותר לאט. ההבדל יכול להגיע למספר שניות עבור כל טעינה של עמוד וזה מורגש ומאוד מעיק על הגולש. עוד נתון ששווה לכם להכיר הוא שחברות אחסון הפועלות בחו“ל לא מחזיקות  שרתים בישראל.

 

ישראל מדינה קטנה מדי. לכן, אם קהל היעד שלכם נמצא כאן בישראל, אנחנו ממליצים לכם לשאוף ולשכור שרת ישראלי. לעומת זאת, אם קהל היעד שלכם נמצא בחו“ל, תשאפו למצוא חברה שיש לה שרתים הכי קרובים למדינה שבה נמצא שוב - קהל היעד שלכם. יש חברות ישראליות המחזיקות חברת בחו“ל ובהחלט אפשר לעבוד איתן. חשוב לזכור שמבחינת השפה, אין אף שרת בחו“ל עם ממשק בעברית. לעומת זאת, כאן בישראל יש לא מעט שרתים עם ממשק בעברית. אין קשר בין השפה של הממשק לשפה שבה האתר שלכם מוצג. לפעמים האתר בעברית כלפי חוץ אבל הממשק של השרת כלפי פנים בעברית.

 

תמיכה

כאשר שוכרים שרת חשוב לשים לב גם לשירות הלקוחות והתמיכה שתקבלו. אם העובדה שהאתר שלכם נמצא באויר משפיעה על ההכנסה שלכם, אתם חייבים לבחור חברה המעניקה שירותי תמיכה 24 שעות ביממה, 7 ימים בשבוע עם עדיפות גם לשבתות וחגים. שירות מהיר ויעיל מעיד על איכות ומקצועיות, שכן כך תוכלו לקבל מענה מלא ולפתור תקלות תוך זמן קצר ויש כאלה לא מעט. דבר נוסף שכדאי לעשות הוא ליצור קשר עם נציג טלפוני ולקבל בדיוק את המידע שאתם צריכים.

 

אבטחה

קריטריון סופר חשוב שישפיע גם על רמת האבטחה של האתר שלכם הוא איכות האבטחה של השרתים השייכים לחברה שאתם בוחרים. זה קריטי בעיקר עבור חנויות מסחר או אתרים שבהם קיים תהליך סליקה. במידה והאתר שלכם לא מאובטח כמו שצריך, אנשים לא יהיו מעוניינים לרכוש מוצרים.

רוצים לקבל מידע נוסף על אחסון אתרים. נשמח אם תצרו איתנו קשר ונוכל לתת לכם את כל הפרטים להם אתם זקוקים.


צרכים ומענה גמיש

הצרכים שלנו משתנים כל הזמן ולכן שווה לבחור חברת אחסון שתאפשר לכם לבחור בהתחלת הדרך חבילת אחסון קטנה ועם הזמן להגדיל אותה. ככל שהאתר שלכם יהיה נוכח יותר זמן ברשת, ככה הסיכוי שתרצו לשנות בו דברים, להעלות יותר סרטונים ותמונות יעלה ולכן גמישות זה משהו חשוב שכדאי לקחת אותו בחשבון.


YeshBe - בניית אתרים בחינם

© כל הזכויות שמורות לחברת YeshBe - בניית אתרים בחינם באינטרנט